Naučte se vybrat tu správnou jehlu

Zvlášť mezi začátečníky panuje mylná představa, že všechny jehly do šicího stroje jsou vždy ostré a špičaté. Pokud se ale na hrot jehly podíváte pozorně, tak zjistíte, že na různé účely se používají jehly s různými tvary hrotů. Jehly firmy SCHMETZ mají šest různých tvarů hrotů.

SCHMETZ_Hroty_Prehled

Sami si můžete vyzkoušet, jaký vliv má tvar hrotu na šití. Použijte jehlu na džínovinu a microtex. Vždy použijte stejnou velikost jehly, např. NM 110. Čím silnější jehla, tím lépe lze zkoušku provést. Nejprve jehlou microtext zkuste proniknout několika vrtstvami džínoviny. Zjistíte, že je to docela obtížné. A pak zkuste to samé s jehou na džínovinu. Půjde to úplně snadno. Podívejte se na vlastnosti jednotlivých hrotů.


1. Mírně zaoblený hrot

SCHMETZ_Spitzenerklaerung_1_leicht_verrundete_Spitze

Mírně zaoblený hrot je standardní tvar hrotu pro jehly pro domácí šicí stroje. Je vhodný pro mnoho aplikací a bezproblémové šití většiny materiálů.

 

Následující šicí jehly mají mírně zaoblenou špičku:

  • Univerzální jehla
  • Super univerzální jehla
  • Jehla po vyšívání
  • Jehla na matalické nitě
  • Jehla s dvojitým okem

2. Špičatý, tenký kulatý hrot

SCHMETZ_Spitzenerklaerung_2_Spitze_schlanke_Rundspitze

Tento špičatý, tenký hrot je vhodný pro přesné šití v hustě tkaných a potažených materiálech. Zajišťuje přesný steh,  přesný vzhled švu a pomáhá omezit krabatění švu.

  • Jehla Microtex


3. Štíhlá, mírně zaoblená špička

SCHMETZ_Spitzenerklaerung_3_Schlanke_Leicht_Verrundete_Spitze

 

Tenký hrot se speciálním kuželem a mírně zaobleným hrotem snadno proniká silnými vrstvami látky / vaty a zabraňuje poškození materiálu. Je to nejlepší tvar špičky pro prošívání a patchwork4. Malý kulový hrot

 

SCHMETZ_Spitzenerklaerung_4_Kleine_Kugelspitze

Malý kulový hrot vytlačuje nitě z osnovy a dobře proniká do mezer. Tím se zabrání poškození materiálu. Je to nejlepší tvar špičky pro vyšívání.5. Střední kulový hrot (SUK)

 

SCHMETZ_Spitzenerklaerung_5_Mittlere_Kugelspitze

Střední kulový hrot je zaoblenější než malý kulový hrot. Proto se používá u pleteného zboží a materiálů s Lycrou. Je obzvláště vhodný pro středně těžké až těžké džínové tkaniny.

 
6. Hrot na kůži (LL)

SCHMETZ_Spitzenerklaerung_6_Lederlinksspitze_LL


Hrot na kůži  je špička s čočkovitým průřezem; průnik materiálem se provádí pod úhlem ke směru švu. Usnadňuje pronikání do kůže a materiálů podobných kůži a vytváří dekorativní steh, který je mírně nakloněný doleva.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení