Co je to UFO

UFOPokud americká patchworkářka mluví o svém UFO, rozhodně nemyslí tajemný objekt letící na obloze. Pokud ten objekt letí, tak jedině do koše. Co je tedy UFO? Je to zkratka pro Unfinished object - patchworkový projekt, který zůstává navždy nedokončen. Jsou to ty rozešité deky nebo hromádka nedokončených bloků v krabici, které určitě všechny znáte.

Proč lidi některou deku nedokončí? 

Je řada různých důvodů, proč se občas stává, že patchworkové dílo nedojde nikdy svého naplnění

  • Potřebná látka dojde mnohem dříve, než se podaří vyrobit všechny bloky.
  • Až během šití se ukáže, že výběr látek nebyl moc šťastný a že celkový dojem neodpovídá počáteční představě-
  • Během práce se postupně nahromadilo příliš velké množství různých malých chyb a nepřesností. Někdo jiný si dokonce těch chyb vůbec nemusí všimnout, ale většina patchworkářek touží po dokonalosti
  • Některé patchworkářky baví vyrábět horní díl, vyšívat nebo našívat aplikace, ale ten zbytek? Na výrobu sendviče, spojování, lemování a zadní díl už nezbývají síly. Postupně se tak krabice plní hotovými topy.
  • Nováčci se často ještě nenaučili, jak se quilt dokončuje.
  • Někdy zbývá quilt už jen olemovat. Vlastní olemování není úplně jednoduché a tak mnohé patchworkářky tento krok odkládají tak dlouho, až na to úplně zapomenou a ztratí o dokončení zájem
  • Je nekončeně mnoho další důvodů proč se quilt před dokončením někam zastrčí a už nikdy nedokončí

Nešťastné nedokončené projekty tak končí navždy v krabicích, v košících, v truhlách nebo někde hluboko dole ve skříni.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení