Ruční prošívání

kontrura2Líbí se Vám ručně prošitá deka, ale zatím jste si netroufla to zkusit? Existuje spoustu metod ručního prošívání.


Nejjednodušší je prošívání ve spáře. V anglické literatuře se tato metoda nazývá Simple quilting stiches. Tato metoda je perfektní pro začátečníky, stehy jsou téměř neviditelné, takže vám odpustí i případné nedostatky jako jsou nestejně velké stehy. Při tomto prošívání šijeme přesně v místě švové linie. Takto lze samozřejmě prošívat i na stroji. Výhodou je, že si nemusíte předem nic předkreslovat. Šijeme vhodnou jehlou malými předními stehy. Nejlepší quiltařky šijí 4 stehy na 1 cm. Hmm. Pro začátek bych to nepřeháněla, stačí 2 stehy na 1 cm, snažíme se o stejně velké úhledné stehy a výsledek bude taky skvělý. 


Už jste získala jistotu a chcete něco zajímavějšího?

Tzv. konturové prošívání (anglicky outline quilting stitches) šijeme 1/4“ nebo 5 mm od linie švu. Obšíváme každý tvar vzoru na té straně, kde jsou sežehleny švové přídavky.

Když už máte hotovou jednu linii stehu, můžete plynule začít prošívat dále ve vzdálenosti 5 mm nebo 1/4“. Tato metoda se jmenuje ozvěnové prošívání – echo quilting. Takto obšíváme například aplikace, vypadá taky hezky kolem klasických vzorů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení