Řezací kolečko

Příprava jednotlivých dílů pro patchwork je nejjednodušší s použitím řezacího kolečka.

Právě vynález řezáku zcela změnil způsob šití patchworku. Bavlněné látky je nyní možné řezat rychle a přesně.

18051-1Nejčastěji se používá kolečko střední velikosti - o průměru 45 mm. Nejlépe se pracuje, pokud je ostří řezacího kolečka opravdu ostré. Proto je dobré mít v zásobě náhradní ostří. Při řezání tupým ostřím je řez nepřesný a může dojít i k poškození řezací podložky.

Všechna řezacího kolečka mají bezpečnostní mechanismus, který brání nechtěnému kontaktu s ostrou čepelí. Naučíte-li se používat tento mechanismus při každém řezání, předejdete případným úrazům. Řezací kolečko ukládejte z dosahu dětí.

Řezací kolečku je nezbytné používat vždy jen společně se speciální samozacelovací podložkou a pravítkem. Pravítko se používá jako vodítko pro řezací kolečku a odolné vůči poškození ostrou čepelí.

Značka Olfa, kterou prodáváme my, patří mezi ty úplně nejlepší.

Na Youtube připravila firma Olfa několik poučných videí. Podívejte se a inspirujte se. Je škoda nevyužít všechny možnosti, které tento užitečný pomocník nabízí.

Jak vyměnit řezací kolečko se dočtete v samostatném článku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení